Exodus. Saga wołyńska. Tom 3

Dramatyczna saga na długie wieczory

Exodus. Saga wołyńska. Tom 3

Exodus. Saga wołyńska. Tom 3 (nowość i bestseller) to kontynuacja wcześniejszych tomów “Głodu” i ” Wojny”, Joanna Jax po raz kolejny zabiera czytelników do niebezpiecznej Ukrainy, opowiadając historię fikcyjnych bohaterów na podstawie prawdziwych wydarzeń z II wojny światowej. Główni bohaterowie książki stają przed ciężką próbą od losu i po wydarzeniach zaistniałych w Orliczynie szukają sposobu na odbudowanie swojego życia. 

Akcja powieści toczy się na przestrzeni wydarzeń z II wojny światowej, gdzie przez całą Europę przetacza się krwawa wojna. Bohaterowie książki Andrzej i Marcel postanawiają wziąć udział w wojnie i dołączyć do oddziałów samoobrony formujących się w Wołyniu. Wissarion podejmuje próbę odnalezienia człowieka, który zamienił jego życie w piekło i poprzysięga się zemścić. Nadia ucieka z terenów ogarniętych wojną do swoich krewnych mieszkających w okolicach Łucka, a Marta zabiera rodzinę i wyjeżdża do Lwowa.

Na ziemiach polskich spotykają się trzy państwa, Armia Czerwona przekracza granicę naszego kraju i wypiera wojska III Rzeszy na zachód, a Armia Krajowa nie ma zamiaru poddawać się Niemieckim okupantom i zamierza wziąć sprawy w swoje ręce, przeprowadzając akcję “Burza”, która ma miejsce przed przybyciem komunistów. Zwycięstwo nad Niemcami niestety nie pokazało Sowietom prawdziwych sił alianckich, dlatego Polska i Ukraina zostały włączone do wpływów ZSRR. 

O autorce

Joanna Jax jest polską pisarką specjalizująca się w powieściach historycznych, w których nie boi się poruszać brutalnych faktów. Urodziła się w Olsztynie, a jej właściwe nazwisko to Jakubczak. Oprócz słynnej Sagi wołyńskiej wydała jeszcze takie książki jak: “Zemsta i przebaczenie” lub “Dziedzictwo von Becków”. Zadebiutowała właśnie tą ostatnią z wymienionych w 2014 roku i zachwyciła recenzentów oraz czytelników. Została wybrana finalistką Festiwalu Pióro i Pazur, została Laureatką Wawrzynu za rok 2016 oraz dwukrotnie otrzymała nominację do najlepszej Książki Roku w 2017 i 2018 w portalu Lubimy Czytać.